Superbieg.pl

Page 1 of 9  > >>

May 3, 2014

Prawie 900 biegaczy uczciło 3 maja w Jeleniej Górze

W Jeleniej Górze rekord frekwencji, mimo trudnych warunków pogodowych. W II Półmaratonie Jeleniogórskim tryumfowali zawodnicy z Ukrainy. Pobiegli dla wolności.

May 2, 2014

Koniecznie przeczytajcie

Najnowsze informacjie z Biura Zawodów. Co jest w pakietach startowych i jak się ustawić na starcie. Koniecznie przeczytajcie.
May 2, 2014

FotoMaraton.pl

Podczas biegu zdjęcia będzie robiła ekipa FotoMaraton.pl
Dzięki temu obszerny fotoreportaż z imprezy zobaczycie na stronie superbieg.pl w zakładce Foto/video, a wszyscy chętni na posiadanie indywidualnych zdjęć z trasy i mety będą mogli je odnaleźć w serwisie FotoMaraton.pl, wybrać format i zakupić za drobną opłatą. Wystarczy odnaleźć w serwisie imprezę II Półmaraton Jeleniogórski, a następnie wpisać nazwisko lub swój numer startowy. Zdjęcia będą dostępne juz kilka dni po imprezie.
Jesteś w:: super bieg >> Jelenia Góra

Jelenia Góra

Jelenia Góra znakomita baza

Wycieczki piesze i rowerowe z Jeleniej Góry

Zapraszając Państwa do Jeleniej Góry pragniemy pokazać nie tylko miasto o dziewięćsetletniej historii, licznych zabytkach i atrakcjach turystycznych, chcemy zachęcić także do spacerów po najbliższej okolicy i wędrówek po górach. Kotlina Jeleniogórska należy do najciekawszych i najstarszych krajobrazów kulturowych Europy. W miejscowościach malowniczo rozrzuconych wśród wzgórz i stawów napotkacie Państwo obronne kościółki, krzyże pokutne, stare chaty sudeckie, średniowieczne warownie i otoczone romantycznymi parkami pałace. Większość szlaków turystycznych prowadzi przez obszary Karkonoskiego Parku Narodowego, Rudawskiego Parku Krajobrazowego i Parku Krajobrazowego Doliny Bobru.

 


Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po Jeleniej Górze
 

Jelenia Góra jest znakomitą bazą wypadową na wycieczki bliższe i dalsze po otaczających ją pasmach górskich: Karkonoszach, Rudawach Janowickich, Górach Kaczawskich i Górach Izerskich. Korzystając z komunikacji miejskiej bez trudu można w ciągu kilkunastu minut dostać się z każdego punktu miasta na górskie szlaki. Natomiast dobrze przygotowane mapy i czytelne oznakowanie w terenie ułatwiają piesze wędrówki.

Trasy pieszych wędrówek

 


 
 

Wycieczki rowerowe 

Jeździć na rowerze możecie Państwo wokół Jeleniej Góry i po otaczających ją górach. Kilometry oznakowanych szlaków turystycznych i rowerowych poprowadzą Was przez najpiękniejsze zakątki ziemi jeleniogórskiej.

 
 

W Kotlinie Jeleniogórskiej wytyczono sieć tras rowerowych, z których chętnie korzystają miłośnicy dwóch kółek. Przecinają się tu międzynarodowe szlaki: ER 2 - „Szlak Liczyrzepy”, ER 6 – „Szlak Doliny Bobru” i ER 7 – „Szlak Pogórza Izerskiego”. Z Jeleniej Góry do „Perły Zachodu” i do Łomnicy prowadzą wspaniale przygotowane ścieżki rowerowe, powstają także nowe, bezkolizyjne ścieżki wzdłuż ulic wyjazdowych z miasta. W okolicach miasta organizowane są wyścigi kolarskie i maratony.

 
 

Zapraszamy do informacji turystycznej, gdzie zaopatrzycie się Państwo w stosowne mapy i przewodniki. 


Return

      
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 
  
      
 
 
 


 
      
 
 
                                                              
      
Projekt i wykonanie KMEDIA Strony internetowe